מאמן הכדורסל דייוויד בלאט הודיע אתמול לעולם על אבחונו כחולה בטרשת נפוצה ראשונית. הוא עשה זאת באמצעות מכתב באנגלית וביוונית שהופץ על-ידי מועדון הספורט שבו הוא מאמן, אולימפיאקוס. התקשורת הישראלית מיהרה לדווח על כך, אך שורה של מערכות שכחו לערוך את פלט הגוגל-טרנסלייט, והפכו את מחלתו של בלאט ממחלה שפוגעת במערכת החיסונית (auto immune system) לכזו שהופכת את מערכת החיסון לאוטומטית.
![יעקב מאיר, מהדורת הדפוס של "ישראל היום", 20.8.2019 יעקב מאיר, מהדורת הדפוס של "ישראל היום", 20.8.2019](https://cdn.the7eye.org.il/uploads/2019/08/israel-hayom-blatt-hatikunim2082019-464x479.jpg)
יעקב מאיר, מהדורת הדפוס של "ישראל היום", 20.8.2019 (פורסם גם ברשת)
![אפרת עמורבן, 19.8.2019. מתוך פרסום סינדיקציה של ynet באתר msn אפרת עמורבן, 19.8.2019. מתוך פרסום סינדיקציה של ynet באתר msn](https://cdn.the7eye.org.il/uploads/2019/08/ynet-msn-blatt-hatikunim2082019-464x150.jpg)
אפרת עמורבן, 19.8.2019. מתוך פרסום סינדיקציה של ynet באתר msn
- תודה, ראובן נווה